Čo robiť pri spálení slnkom? Vieme, čo vám zaručene uľaví od bolesti

Čo robiť pri spálení slnkom? Vieme, čo vám zaručene uľaví od bolesti

S.O.S, spálilo ma slnko! Aj vy ste niečo podobné zadali v posledných rokoch do vyhľadávača na internete? Ak áno, veľmi sa netrápte, aj vy ste len človek… Na príliš dlhý pobyt na priamom letnom slnku totiž niekedy nestačí ani ten najlepší opaľovací prostriedok s SPF 50+. V prípade, že sa aj tento rok ocitnete v bolestiach, ktoré vám spôsobia popáleniny od slnka, spomeňte si na tento článok, v ktorom sa dozviete, ako túto nepríjemnú situáciu riešia dermatológovia.

Niečo proti zápalu

Možno ste ako odpoveď očakávali tip na drahú a kvalitnú starostlivosť po opaľovaní. Nie je to tak. Odpoveďou sú celkom obyčajné esenciálne oleje z liečivých rastlín, ktoré dokážu bolesti po nezodpovednom opaľovaní zmierniť. Ako je to možné? Prírodné esenciálne oleje majú protizápalové účinky a presne to v takejto chvíli potrebujete – znížiť zápal. V tomto prípade zabijú dve muchy jednou ranou zástancovia prírodných liečebných metód.

Inšpiruj sa: Prečo si doma pestovať pažítku? Zistite, ako na to a aké sú jej účinky!

esenciálne oleje na popáleniny

Zdroj: Shutterstock®

Esenciálne oleje na popáleniny od slnka

Ktoré esenciálne oleje sú teda na popálenie od slnka najvhodnejšie? Nejde o žiadne výstrelky a určite máte niektorý z nich doma a používate ho napríklad do upokojujúceho kúpeľa. Zájdite preto do lekárničky a popozerajte sa buď po kamilkovom, levanduľovom, pepermintovom alebo čajovníkovom esenciálnom oleji. Na rany po opaľovaní si esenciálne oleje nenanášajte nikdy samostatne a aby ste zabránili podráždeniu pokožky, použite maximálne tri kvapky. Olej použite v kombinácii s ďalšími účinnými látkami proti popáleninám, napríklad s kokosovým olejom či aloe vera gélom.

DIY masť na popálenú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Spôsob použitia

  1. Z esenciálnych olejov si môžete pripraviť sprej na popálenú pokožku od slnka. Zmiešajte 250 mililitrov vody, 3 kvapky esenciálneho oleja a lyžičku aloe gélu. Dajte do fľašky s rozprašovačom a striekajte na bolestivé miesta podľa potreby.
  2. Ako na mastičku? Dve lyžice kokosového oleja zmiešajte s 2 kvapkami esenciálneho oleja. Natierajte podľa potreby.

Pozri aj: Prečo jesť kuskus? Vďaka jeho účinkom si ho zamilujete aj vy!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní