Zdravá a vyzývavá obuv – jednoznačne „Martensky!“

Zdravá a vyzývavá obuv – jednoznačne „Martensky!“

Prestojíte takmer celý deň v práci? Už po jednej takej šichte si necítite chodidlá? Máme pre vás tip, ako si túto situáciu odľahčiť. Vyskúšajte kvalitnú, ortopédmi uznávanú obuv značky Dr. Martens, v ktorej nohy skutočne zregenerujú. Aké funkčné kvality sa za tým skrývajú?

Ako vznikali topánky Dr. Martens?

Historický vývoj ich dostal medzi multikultúrnu a viacgeneračnú obuv so svojimi priaznivcami po celom svete. Pre ich robustný, rebelský dizajn si ich ako prví obľúbili punkeri a rockové hviezdy. Svojou unikátnou technológiou však dokázali zaujať taktiež robotnícku triedu a ľudí v domácnosti.

Už z názvu vyplýva, že za ich vznikom je doktor medicíny. Konkrétne sa o to zaslúžil nemecký Dr. Klaus Martens. Sám potreboval špecifickú starostlivosť o nohy (po zlomenine na lyžovačke). Jeho cieľom bolo navrhnúť topánky jednoduché na obúvanie, ale s jasnou fixáciou chodidla, ktorá pri bežnej chôdzi (pri našľapovaní) poskytuje úľavu. Vo vojnových rokoch (cca. 1945) si určite nebolo z čoho vyberať, a tak pre zmiernenie bolesti pracoval s koženými odrezkami. Licenčnú výrobu prevzali Angličania a začiatkom roka 1960 vznikli prvé Martensky.

Odporúčame: Šatník Meghan Markle: Ktoré triky by ste mali od nej odpozorovať?

topánky Dr. Martens

Zdroj: Shutterstock®

Aké zdravotné výhody si užijete v Martenskách?

Keď sa povie Martensky, mnohí si predstavia veľké bagandže s kovovou špičkou, ôsmimi dierkami na viazanie a vzadu so žltým štítkom s nápisom Airwair. Túto technológiu obsahuje gumová podrážka so vzduchovými bublinami, s odpružením pri bežnej chôdzi, aj po náraze. Mechanická odolnosť tejto gumy nohy nezaťažuje, práve naopak, Martensky sa prispôsobia jej ergonómii. Priamu a pohodlnú chôdza navyše neohrozuje chlad od zeme. Podrážka je tepelne utesnená a zošitá (pritavená) k zvyšku topánky, čo zlepšuje aj jej samotnú trvácnosť.

V nepriaznivom počasí, v náročnom teréne sa obávate pádu z pošmyknutia alebo kamienkov v topánke? To je ozaj nepríjemné už len pre zdravé nohy, nieto po zranení alebo pri únave končatín. Obuv Dr. Martens, jej gumové podrážky vynikajú vysokou protišmykovou úpravou. Sú schopné odolávať kyslým a olejovým (mikro)častiam na ceste, v zime ich kvalitu nenarušuje ani hrubšia vrstva posypovej soli.

Sú neskutočne húževnaté! Ide totiž o kvalitné celokožené topánky (z pravej hovädzej kože), vďaka čomu sa prsty a celé chodidlo prirodzene pohybujú a sú chránené zvonku. Ich ďalšou vychytávkou je vnútorný jazyk vo svojej spodnej časti k topánke pevne prišitý. Nohy nepociťujú chlad, dovnútra absolútne nepreniká voda, kamienky, prach ani blato. Nohy v Martenskách držia, sú v teple a ich pohybu sa konštrukčné kvality čo najviac prispôsobujú – obraz zdravej nestarnúcej obuvi!

topánky Martensky

Zdroj: Shutterstock®

Martensky sú pre každého

Nielen pre subkultúry hudobníkov a iných umelcov, ale aj pre formálne príležitosti a na každodenné nosenie. Postupne vznikali kolekcie pánskych a dámskych modelov na hrubej podrážke alebo štýlovej platforme. Taktiež si ich nespájame len s bagandžami, ale aj s prémiovými mestskými či business kolekciami. Dnes potešia aj priaznivcov vegan životného štýlu a už dávno neplatí, že viac ako 90 % tvoria len dámske veľkosti. Martensky búrajú tradície, veď sú predsa rebelské!

Zaujme ťa: Ženský a jednoduchý: Štýl missky Leony Novoberdaliu má niečo do seba


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní