Tigrie orechy: Superpotravina, ktorú sa naozaj oplatí konzumovať!

Tigrie orechy: Superpotravina, ktorú sa naozaj oplatí konzumovať!

Orechy sú vo všeobecnosti veľmi zdravé a inak to nie je ani pri tigrích orechoch, ktoré si vlastne slovo “orechy” vo svojom názve len požičali. Nejde totiž o skutočné orechy ako ich poznáme, ale o podzemné hľuzy rastliny s menom šachor, ktoré zhodou náhod chutia ako mandle. Aj preto sa o nich niekedy hovorí aj ako o zemných mandliach - práve pre ich úžasnú mandľovú chuť. Tigrie orechy sa zaraďujú medzi superpotraviny, podobne ako čučoriedky, goji a mnohé iné skvosty, vďaka ktorým sa do nášho tela dostáva niekoľkonásobne viac živín, ako z iných, dajme tomu klasickejších či obyčajnejších potravín. Poďme sa teda pozrieť na to, prečo sú tigrie orechy také špeciálne!

Zaujme ťa: Ktoré superpotraviny sú právom ospevované? Objav s nami SUPERFOOD!

náhrada klasickej múky

Zdroj: Shutterstock®

Bohaté nutričné hodnoty

Superpotraviny sa zväčša vyznačujú tým, že keď sa rozdávali nutričné hodnoty, stáli jednoducho na začiatku radu a dostali ich do vienka najpožehnanejšie. Tigrie orechy nie sú žiadnou výnimkou. V prvom rade sú veľmi bohaté na zdravú vlákninu a ďalej na dôležité vitamíny C a E. Ani v minerálnych tabuľkách nezaostávajú. Obsahujú veľa fosforu, horčíka a draslíka, čo sú minerály, potrebné pre správnu funkciu ľudského organizmu. Tieto minerály zabezpečujú bezproblémový chod srdca, buniek tela, svalov a iných orgánov.

Zdravotné benefity tigrích orechov

Zemné mandle sú teda nepochybne potravinou, ktorú vo svojom zdravom jedálničku potrebujeme. Ich pravidelná konzumácia prispieva k zdravému chudnutiu a to práve vďaka vláknine. Tá zasýti na dlhší čas, necítime pocit hladu a pritom máme všetky potrebné živiny. Tigrie orechy v našom obehu veľmi pozitívne vplývajú na zdravie tráviaceho systému, čo je úzko prepojené s imunitným systémom. Látky v tigrích orechoch totiž pôsobia ako probiotiká a podporujú tvorbu dobrých baktérií, ktoré naše črevá udržujú v kondícii.

Tigrie orechy ďalej podporujú zdravie srdca a celého kardiovaskulárneho systému, pretože zabezpečujú hladký krvný obeh. Sú taktiež bohaté na bielkoviny, čo z nich robí zdravú náhradu mäsa a môžu sa tiež pochváliť vysokým obsahom dôležitých aminokyselín, podporujúcich mnoho procesov v organizme. Z tigrích orechov sa napokon vyrába aj bezlaktózové mlieko, čo určite poteší pacientov s intoleranciami.

Vyskúšaj: Chceš vedieť ako mať kvalitnú vodu z vodovodu? Stačí ti táto vec!

náhrada kravieho mlieka

Zdroj: Shutterstock®

Ako ich konzumovať?

Aj keď tigrie orechy nie sú v skutočnosti orechmi, dajú sa tak úplne normálne jesť. Pokojne ich môžete jesť v surovom stave alebo ich môžete nechať niekoľko hodín namočené vo vode, čo spôsobí ich mäkšiu konzistenciu a jednoduchšiu konzumáciu. Ako už bolo naznačené vyššie, mnoho ľudí si zo zemných mandlí pripravuje domácu múku, ale aj bezlaktózové mlieko a z týchto produktov ďalšie iné jedlá, napríklad palacinky, koláče či pudingy.

Bude sa ti páčiť: Ako spoznáš chýbajúci estrogén v tele? Tieto symptómy neignoruj!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní