Najlepšie bylinky na bolesť hlavy: Sú účinnejšie než lieky!

Najlepšie bylinky na bolesť hlavy: Sú účinnejšie než lieky!

Tenzné bolesti hlavy či migréna predstavujú veľmi časté zdravotné problémy. Známe sú mnohé príčiny bolesti hlavy. K rozvoju zdravotného problému môže prispieť prostredie, v ktorom sa jedinec nachádza. Vplyv má strava, psychické zdravie, tekutiny i počet hodín spánku. Niekedy sa za bolesťou hlavy skrýva väčší problém, ako napríklad nízka hladina cukru v krvi či nejaké ochorenie. V mnohých prípadoch však nemá bolesť hlavy nejakú určitú príčinu. V boji proti otravnej bolesti hlavy sú pritom veľmi častým pomocníkom rozličné lieky. Ide to však aj inak? Ako sa zbaviť bolesti hlavy šetrne k svojmu telu, to zistíte v nasledujúcom článku.

Radšej bylinky ako lieky

Veľkým pomocníkom v boji proti bolestiam hlavy sú aj rozličné bylinky. Tie predsa predstavujú veľkých bojovníkov proti rozličným neduhom už od nepamäti. Keďže je byliniek nespočetné množstvo, vybrali sme pre vás konkrétne sedem, ktoré môžu človeku pomôcť uľaviť okrem iného aj od bolesti či migrén a celkovo upokojiť myseľ. Ktoré to sú, vám prezradíme v nasledujúcej galérii.

Odporúčame: Účinná bylina na podporu trávenia a vylučovanie žlče: Ktorá to je?

- Galéria
1 z 7

1. Mäta pieporná

Prvým pomocníkom je známa mäta pieporná. Účinné je v prvom rade popíjanie lahodného mätového čaju, ktorý okrem iného odstraňuje aj nevoľnosť či tráviace ťažkosti a podporuje zdravie dýchacích ciest. Spoľahnúť sa však môžete aj na mätový olej. Éterický olej z tejto bylinky upokojuje nervovú sústavu a poskytuje úľavu od stresu a psychického vyčerpania, ktoré neraz bolesť hlavy spôsobujú. Pri bolesti priamo vdychujte jeho výpary alebo si ním premasírujte spánky.

Odporúčame: Prečo jesť nepražené kakaové bôby? Je to hotová superpotravina!

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní