Dá sa schudnúť pomocou nápoja? Ako na zdravé chudnutie inak?

Dá sa schudnúť pomocou nápoja? Ako na zdravé chudnutie inak?

Ľudské telo sa, okrem iného, skladá aj z vody, preto je nám jasné, že vodu potrebujeme k svojmu životu. Koniec koncov, piť musí každý a každý by mal dodržiavať denný pitný režim. No keď vás trápi nadváha, zdá sa, že aj nápoje sú akýmsi riešením tohto problému. Možno sa to zdá celkom neuveriteľne, ale aj nápoje vám môžu pomôcť pri zbavovaní sa prebytočného tuku v tele, a tým môžu prispieť k poklesu ručičky na váhe smerom dole. Treba mať však na pamäti, že aj výber nápojov je v tomto prípade dôležitý. Určite sa vám nepodarí schudnúť s pivom v ruke alebo s vínom v tej druhej. Aj keď sa hovorí, že pivo je plné vitamínov a víno zase plné antioxidantov, na chudnutie nemá žiaden vplyv. Dokonca ani špeciálne proteínové nápoje v tomto nezohrávajú rolu. Tie sú vhodné v prípade, že sa rozhodnete pre zhadzovanie nadbytočných kilogramov prostredníctvom cvičenia. Ale to je kapitola sama osebe.

Predpokladáme, že aj vy dodržiavate pitný režim, teda aspoň v to dúfame. Avšak ani tak nie je dôležité to, koľko toho denne vypijete, ale čo počas dňa pijete. Vašu hmotnosť sa vám nepodarí optimalizovať v prípade, že si vychutnávate sladené nápoje plné konzervantov a umelých sladidiel či farbív. Keď už chudnúť, tak so správnymi nápojmi!

Odporúčame: Viete, prečo jesť reďkovky pravidelne? Toto robia pre naše zdravie!

pitný režim a chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Ako vplýva pitný režim na chudnutie?

Formovanie postavy a chudnutie nie je vôbec jednoduché. Fitness tréneri tvrdia, že bez cvičenia a zaradenia pohybu do svojho života, sa schudnúť nedá. Výživoví poradcovia zase varujú, že základom vyformovanej postavy je zdravé stravovanie. No mali by ste vedieť, že každý z nich má pravdu. Dôležitý je váš životný štýl a vaše nastavenie. No dôležitý je aj pitný režim. Ten má totižto nemalý podiel na trávení všetkej prijatej stravy.

Tekutiny sú potrebné na zlepšenie trávenia a celkovo na trávenie. Predovšetkým by vaše nápoje mali obsahovať vlákninu, ktorá podporuje celkový chod metabolizmu, pomáha vstrebávať živiny a v konečnom dôsledku podporuje vylučovanie stolice. Vlákninu môžeme označiť za najdôležitejšiu živinu, ktorá prispieva k tomu, že sa nám tuk nebude usádzať v problémových partiách a predovšetkým na bruchu, kde má tendenciu vytvárať tú neslávnu pneumatiku.

To však určite neznamená, že by ste sa mali dať len na tekutú stravu! Vytvorte si svoj vlastný interval, počas ktorého si doprajte pohár vody – napr. každé dve hodiny. Určite to s množstvom nepreháňajte. Keď už chcete zaradiť viac pitného režimu do svojho života, tak voľte predovšetkým nápoje, ktoré obsahujú vlákninu (podporuje trávenie), draslík (podporuje odvodňovanie), kofeín (spaľuje tuky) a pod.

Na druhej strane sa vyhýbajte nápojom, ktoré obsahujú umelé sladidlá a jednoduché cukry, sýteným nápojom s bublinkami či alkoholu.

Body Fat Killer

Zdroj: KILLER Drinks - Slovakia

Dá sa schudnúť pomocou nápoja?

Zdá sa, že chudnutie prostredníctvom tekutín je skutočne možné. Nápoje dokonca môžu prispieť k detoxikácii organizmu, čo má nemalý vplyv na ľudské telo. Takým nápojom je BODY FAT KILLER, ktorý je určený predovšetkým pre tých, ktorí sa starajú o svoju postavu a zdravie im nie je ľahostajné. Ide o nápoj, ktorý môžeme označiť ako spaľovač tukov.

Štatistiky ukazujú, že až 90 % žien a 30 % mužov trpí na tzv. lenivé črevo, v dôsledku čoho je negatívne ovplyvnené vyprázdňovanie, čo ma za následok aj zvýšenie telesnej hmotnosti. BFK nápoj na chudnutie obsahuje vlákninu, ktorá pozitívne vplýva na gastrointestinálny trakt. V jednoduchosti povedané, vláknina čistí črevá a udržiava ich prechodnosť, tiež vyživuje črevnú mirkoflóru, ale aj prispieva k pocitu plnosti. Tento nápoj vás teda môže čiastočne „zasýtiť,“ vďaka čomu znížite aj príjem potravy, ktorú ste bežne denne konzumovali.

BFK obsahuje prírodnú minerálnu vodu z Rakúskych Álp, ktorá je bohatá na draslík a výťažky z ovocia. Jedným z nich je ananás, ktorý je bohatý nielen na vlákninu, ale je tiež skvelým zdrojom mangánu, vitamínu C, draslíka a enzýmu zvaného bromelín (podporuje trávenie a pomáha pri metabolizácií tukov). Tiež v ňom nájdete výťažky z grepu, ktorý je skvelým zdrojom vitamínu C, draslíka, vlákniny, antioxidantov a karotenoidov. Čo je pozitívne, tak štúdiou bolo preukázané, že grep pomáha znižovať hladinu zlého LDL cholesterolu v organizme.

V nápoji tiež nájdete jablčný ocot, L- karnitín, výťažky z hlivy ustricovej, zázvoru, artičokov a Garcinia cambogia – účinnú látku, ktorá znižuje chuť na jedlo a zabraňuje syntéze lipidov.

Body Fat Killer je teda naplnený zložkami, ktoré zlepšujú činnosť metabolizmu, podporujú trávenie, znižujú chuť do jedla, vytvárajú pocit plnosti, a tým prispievajú k redukcii hmotnosti.

nápoj na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Aké ďalšie nápoje sú nápomocné pri chudnutí?

Jednoznačne najlepším nápojom na pitie je čistá voda, ktorá neobsahuje žiadne kalórie a najlepšie uhasí smäd. Prospešná je aj kokosová voda, citrónová voda, kefír či čaje. Čo sa týka čajov, tak predovšetkým sú vhodné zelené čaje, ktoré obsahujú väčšie množstvo antioxidantov a sú skvelým zdrojom kofeínu. Pri tráviacich ťažkostiach je vhodné siahnuť po mätovom čaji, čaji rooibos alebo bielom čaji. Na ovocné šťavy si treba dať pozor, lebo obsahujú veľa sacharidov.

Viac účinných nápojov, ktoré podporujú chudnutie, zdravie a prospievajú celému organizmu nájdete na www.spacelab.sk.

Pozrite aj: TOP 7 dôvodov, prečo jesť mango pravidelne. Aké sú jeho účinky?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní