Je pšeničná tráva naozaj všeliek? Zistite o tomto fenoméne viac!

Je pšeničná tráva naozaj všeliek? Zistite o tomto fenoméne viac!

Tak ako si svoju chvíľku slávy prežilo aloe, acai či rôzne iné čisto prírodné prísady, teraz je fenoménom číslo jeden po celom svete pšeničná tráva. Ani vy ste o nej ešte nepočuli? Niekto by si bol pomyslel, že obyčajná tráva zo pšenice nemôže mať žiadny účinok na ľudské zdravie, no odborníci tvrdia pravý opak. Podľa nich je práve táto burina všeliek. V tomto článku vám o pšeničnej tráve povieme viac. Z čoho sa skladá a aké sú jej účinky na organizmus človeka?

Zlato z poľa

Pšeničná tráva je zlato z polí v našich zemepisných šírkach. Rastie totiž hojne po celej Európe aj v Spojených štátoch amerických. Pšeničná tráva je vlastne mladá tráva z vyklíčenej pšenice, preto ju môžete pestovať dokonca aj vo vnútri. Stačí, ak semená pšenice dáte do vody a potom pozbierate trávu, ktorá zo semien vyklíči. A že sa to oplatí.

Pšeničná tráva je bohatým zdrojom rôznych vitamínov, konkrétne A, E, C, K a B6, tiež minerálov, menovite železa, vápnika, selénia a horčíka. Keďže tráva ako taká je pre človeka ťažko stráviteľná, odporúča sa jej konzumácia prostredníctvom nápoja (pridajte si ju do smoothie alebo odšťavte).  Pšeničnú trávu vo forme prášku či tabletiek nájdete v bio obchodoch či v lekárni.

Inšpiruj sa: Kedy si uvariť valeriánový čaj? Je prírodným liekom na mnoho ťažkostí!

ako vzniká pšeničná tráva

Zdroj: Shutterstock®

Benefity pšeničnej trávy

Takáto nutričná bomba predsa nemôže zostať nepovšimnutá, nemyslíte? Práve preto vedci skúmali, čo všetko s naším telom pšeničná tráva dokáže. Neuveríte, ale je toho naozaj dosť! Zistili, že pšeničná tráva:

  • je plná antioxidantov bojujúcich proti voľným radikálom, čo vedie k ochrane pred oxidačným stresom, ničením buniek a pravdepodobne aj pred rakovinou;
  • reguluje cukor v krvi a znižuje cholesterol;
  • má protizápalové účinky;
  • pomáha pri bežných ochoreniach, ako je prechladnutie či chrípka;
  • funguje ako prírodný detoxikátor tela.
prášok z pšeničnej trávy

Zdroj: Shutterstock®

Môže mať vedľajšie účinky

Pšeničná tráva sa považuje za všeliek a teda bezpečnú súčasť jedálnička väčšiny ľudí. Pozor by si na ňu mali dať sezónni alergici, u ktorých môže vyvolať vážne alergické prejavy, napríklad aj opuch hrdla. Jej prijímanie vo vysokom množstve môže u niekoho vyvolať závraty, bolesti hlavy či nevoľnosti a vyhýbať by sa jej mali tehotné a dojčiace ženy, ale aj deti. Aj v tomto prípade platí – všetko s mierou.

Zaujme ťa: Všetko je inak! Je 10 000 krokov denne realita či mýtus?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní