Ako na pevné zdravie aj v karanténe? Toto musíte dodržiavať!

Ako na pevné zdravie aj v karanténe? Toto musíte dodržiavať!

  • Zdieľaj:
 • 0

Jednou z najlepších aktivít pre posilnenie imunity je pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu. Väčšina z nás je však posledné dni a týždne odkázaná na pohyb len za dverami vlastného bytu. Prinášame vám tri tipy, ako si udržať zdravý organizmus aj v takejto situácii.

Nezabúdajte piť

Nezabúdajte na pravidelný príjem tekutín. „Denne by ste mali vypiť 1,5 - 2 litre vody, minerálky alebo čaju,“ odporúča výživová špecialistka Janka Trebulová. Určite by ste sa mali vyvarovať ochutených sladených nápojov, ktoré nielenže ani poriadne neuhasia smäd, ale sú aj plné prázdnych kalórií. Dostatočné množstvo tekutín pomáha zabezpečovať správne fungovanie obličiek a močového mechúra. Taktiež zrieďuje krv, ktorá tak môže v pohodlí dopraviť všetky potrebné vitamíny a minerály presne tam, kde ich naše telo potrebuje.

Odporúčame: Ako podporiť chudnutie? Pomôžu tie správne bylinky!

strava a zdravie

Zdroj: unsplash.com

Aj doma sa dá športovať

Naše pohybové možnosti sú v súčasnej dobe značne obmedzené a to aj kvôli zatvoreným posilňovniam, plavárňam a športovým centrám. Cvičiť ale môžete aj v byte, v dome alebo dokonca aj na záhrade. „Na internete nájdete veľa možností, ako si prispôsobiť cvičenie. Akýkoľvek pohyb na čerstvom vzduchu, keď sa nedá na záhrade - treba si otvoriť okná, vám zabezpečí to, že vaše telo bude správne fungovať a budete sa cítiť šťastnejšie a spokojnejšie,“ vysvetľuje Janka Trebulová. Pravidelný pohyb tiež podporuje tvorbu bielych krviniek a rôznych protilátok, ktoré pomáhajú v boji proti infekciám.

OmegaMarine Forte+

Zdroj: NaturaMed Pharmaceuticals

Prekopte si jedálniček

Nemusíte robiť žiadne drastické zmeny, ale už aj malá úprava jedálničku vám môže priniesť nevídané benefity. Základom je zvýšiť množstvo zeleniny a ovocia, ktoré prijímate vo svojej strave. Zelenina a ovocie je bohaté na rôzne vitamíny a minerály, ktoré sú pre vaše telo nevyhnutné. „Nemali by ste zabúdať ani na ryby, orechy, olivový olej alebo napríklad avokádo, ktoré sú zase bohaté na omega-3 mastné kyseliny,“ dodáva Janka Trebulová. Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú bojovať proti zápalom a zvyšujú aj efektívnosť B-lymfocytov, ktoré pomáhajú tvoriť protilátky proti rôznym ochoreniam.

Pravidelný prísun omega-3 mastných kyselín môžete vášmu telu zabezpečiť aj s pomocou výživových doplnkov. Výživový doplnok OmegaMarine Forte+ od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals  obsahuje  kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete!    Je bohatý na vitamín D a omega-3 mastné kyseliny, ktoré okrem posilňovania imunity napomáhajú aj zdraviu ciev, srdca a mozgu.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Ako vytvoriť luxusnú kuchyňu pri nízkom rozpočte? Stavte na tieto dekorácie!
DOM A ZÁHRADA

Ako vytvoriť luxusnú kuchyňu pri nízkom rozpočte? Stavte na tieto dekorácie!

 • 0
 • 17.01.2023
Trvácna strecha na dlhé roky
DOM A ZÁHRADA

Trvácna strecha na dlhé roky

 • 0
 • 10.01.2023
Zelenec je nenáročný a ešte aj prečistí ovzdušie. Ako ho pestovať?
DOM A ZÁHRADA

Zelenec je nenáročný a ešte aj prečistí ovzdušie. Ako ho pestovať?

 • 0
 • 02.02.2023