Prečo jesť kučeravý kel? Tu je 7 dôvodov, prečo mu dať áno!

Prečo jesť kučeravý kel? Tu je 7 dôvodov, prečo mu dať áno!

Kučeravý kel radíme do kategórie listová zelenina. Je skutočne zdravý a pre naše telo je prínosom, i keď u mnohých z nás by sme ho na tanieroch hľadali len ťažko. Pritom existuje množstvo chutných ciest, ako ho zaradiť do svojej stravy. Je vhodný na prípravu výživných polievok a dokonale sa hodí aj do šalátov. Dokonca sa z neho dajú pripraviť zdravé chipsy. Ak ste mu ešte nedali šancu, dnes vás presvedčíme o tom, že je to skvelý nápad! Prečo jesť kučeravý kel pravidelne, zistíte v nasledujúcom článku.

1. Podporuje imunitu

Ako prvé musíme vyzdvihnúť schopnosť kučeravého kelu pozitívne ovplyvňovať imunitu človeka. Táto kapustovitá zelenina obsahuje množstvo vitamínov a ďalších potrebných látok, medzi inými je bohatá aj na dôležitý vitamín C. Ten je pre správnu funkciu imunitného systému nevyhnutný. Ak chcete počas zimy účinne odolávať prechladnutiu a chorobám, neváhajte si kučeravý kel pravidelne naservírovať na tanier.

Bude vás zaujímať: Čo spôsobuje nadmerné solenie? Pozor na tohto tichého zabijaka!

podpora trávenia

Zdroj: Shutterstock®

2. Pomáha udržiavať zdravú črevnú flóru

Ako ďalšie kučeravý kel podporuje i správnu funkciu trávenia. Obsahuje značné množstvo vlákniny, vďaka čomu uľahčuje priechod stravy črevami. Jej nedostatok sa môže prejaviť rôznymi tráviacimi ťažkosťami, napríklad i nepravidelným vyprázdňovaním. Ak vás častejšie trápi zápcha, neváhajte do jedálnička zaradiť viaceré zdroje vlákniny, vrátane kučeravého kelu.

3. Je bohatý na minerálne látky

V kučeravom keli nenájdeme len vitamín C a vlákninu, ale množstvo ďalších telu prospešných látok. Vďaka obsahu železa napomáha pri krvotvorbe. Taktiež sa v ňom skrýva vápnik, ktorý je nevyhnutný pre zdravie našich kostí a horčík, ktorý prospieva srdcovo-cievnemu systému. Porciou kučeravého kelu telu doplníme aj draslík, ktorý napomáha udržiavať krvný tlak v norme.

Odporúčame: Aké choroby trápia obéznych okrem obezity?

vysoký cholesterol

Zdroj: Shutterstock®

4. Znižuje cholesterol

Kučeravý kel je skvelým pomocníkom pri problémoch s vysokou hladinou cholesterolu, ktorá predstavuje rizikový faktor mnohých závažných kardiovaskulárnych ochorení. Pravidelnou konzumáciou tejto kapustovitej zeleniny je možné podporiť zníženie úrovne škodlivého LDL cholesterolu a naopak zvýšiť hodnoty priaznivého HDL cholesterolu.

5. Pôsobí antioxidačne aj detoxikačne

Táto listová zelenina napomáha detoxikovať celý organizmus a zbaviť ho tak škodlivých toxínov, ktoré by mohli podnietiť rozvoj rozličných ochorení. Okrem toho je kel bohatý na viaceré antioxidanty. Tie v tele napomáhajú chrániť bunky pred nežiaducimi účinkami voľných radikálov, ktoré môžu napádať bunky, urýchľovať proces starnutia a prispieť i k rozvoju mnohých civilizačných ochorení.

zdravie očí

Zdroj: Shutterstock®

6. Podporuje zdravie očí

Pravidelnou porciou kučeravého kelu urobíte niečo aj pre svoje oči. Ukrýva totiž v sebe karotenoidy s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré prispievajú k ochrane očí, a to takzvaný luteín a zeaxantín. Tie sú nemalo zastúpené v našich očiach. Okrem iného preventívne pôsobia proti degeneratívnym zmenám na sietnici či šedému zákalu.

7. Je skvelý pri diéte

Nakoniec môžeme spomenúť, že kučeravý kel môže byť skvelým pomocníkom pri chudnutí. Podporuje trávenie aj detoxikuje organizmus. Má len malé množstvo kalórií (menej než 50 kcal na 100 g porciu) a z väčšiny je tvorený len vodou. Neobsahuje takmer žiadny tuk, naopak telu doplní dokonca i menšiu dávku dôležitých bielkovín. Kučeravý kel je veľmi výživnou zeleninou, ktorá vám pri úprave váhy nesmie na tanieri chýbať.

Odporúčame: Prečo chodiť na prechádzky? Toto spravia s vaším telom a mysľou!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 09.12.19 11:10

SK
karma
114.00

Kel máme radi, práve minulý týždeň som ho varila....

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní