Rýchle recepty pre dojčiace ženy: Na mlieko aj energiu!

Rýchle recepty pre dojčiace ženy: Na mlieko aj energiu!

Dojčenie. Prirodzený spôsob kŕmenia novorodencov, bábätiek a malých detí, ktoré často nespája, no spoločnosť polarizuje. Nejde totiž o najjednoduchšiu vec a pre mnohé nové mamičky je práve niečo tak prirodzené, niečím tak vzdialeným a náročným.

Po narodení dieťatka totiž prichádzajú mnohé veľké zmeny a práve dojčenie často neprichádza samé od seba tak, ako by sme dúfali. Rýchle recepty pre dojčiace ženy by mali v tomto aspekte pomôcť.

Keď chýba mlieko aj energia

U niektorých žien je dojčenie, laktácia ako taká a všetko s tým spojené prirodzenejšie než to, že ráno vychádza slnko. Jednoducho sa na svoje bábätko prvý raz pozrú, dotknú sa ho a všetko ide ako masle. Nie každá mamička má takéto šťastie a nedostatok mlieka či energie, to sú často faktory, pre ktoré sa dojčenia jednoducho vzdajú.

A vtedy na scénu nastupujú jedlá, ktoré podporujú laktáciu a unavenej mamičke dodajú energiu. Tri takéto recepty nájdete v našej galérii. Značka: Sú extrémne rýchle, takže si ich zvládne pripraviť aj mamička s dieťatkom neustále vyžadujúcim pozornosť.

Odporúčame: Recept na kokosové muffiny: I v zdravšej verzii si ich zamilujete!

1 z 3

Laktačné ovsené vločky

Večer pripravíte, ráno akoby ste našli. Laktačné ovsené vločky oceníte najmä v rannom strese, kedy toho bábätko potrebuje viac ako inokedy. Ak si ich pripravíte do cestovného pohárika, môžete ich vziať rovno na prechádzku.

Ako na to?

  1. Pripravte si uzatvárateľný pohár. Dajte doň asi 120 g ovsených vločiek, posypte ich trochou mletej škorice, pridajte lyžičku mletého ľanového semienka, chia semienok, trocha vanilkovej esencie, štipku soli a trocha hnedého cukru.
  2. Nádobu uzavrite a poriadne pretraste jej obsah, aby sa chute pomiešali.
  3. Suchú zmes zalejte 250 ml ľubovoľného mlieka. Lyžicou poriadne premiešajte. Na vrch dajte asi 60 g čučoriedok alebo ich zamiešajte do zmesi. Nádobku poriadne uzavrite a chlaďte aspoň 4 hodiny, ideálne cez noc.

Náš tip! Ak použijete rastlinné mlieko, takto pripravené vločky vám v chladničke vydržia až 5 dní.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní