30-minútový tréning s fitloptou: Precvičte doma celé telo!

30-minútový tréning s fitloptou: Precvičte doma celé telo!

Pravidelné cvičenie by malo tvoriť neoddeliteľnú súčasť našich životov. Hoci sú momentálne fitness centrá a telocvične z dôvodu pretrvávajúcej pandémie zatvorené, to neznamená, že neexistujú možnosti, ako si zacvičiť a dopriať telu potrebný pohyb. Cvičiť sa dá i v pohodlí svojho domova. Vďaka internetu máme prístup ku kadečomu, napríklad i k videám s ukážkami rôznych cvičení či online tréningom. Zacvičiť si a udržiavať telo vo forme tak môžeme aj bez opustenia svojho príbytku. Pri domácom tréningu pritom môžeme využívať aj rozličné pomôcky na cvičenie. Veľmi užitočná je v prvom rade podložka, ktorá síce nepomôže priamo s precvičením tela, no rozhodne zvýši bezpečnosť a pohodlie pri cvičení.

Okrem toho môžu byť nápomocné napríklad menšie činky, alebo takzvané jednoručky, alebo tiež kettlebell činka, rôzne expandery a posilňovacie gumy. Pri domácom cvičení však rozhodne nie sú rozličné pomôcky nevyhnutne potrebné. Cvičiť sa dá aj bez akýchkoľvek nástrojov, prípadne je možné využiť to, čo dom ponúka. Napríklad malé činky možno nahradiť naplnenými fľaškami s vodou. Na cvičenie sa dajú tiež využiť kusy nábytku. Také cvičenie so stoličkou môže byť skutočne efektívne a hravo pri ňom posilníte rôzne svalové partie. A ak máte doma fitloptu, na ktorej napríklad sedíte pri počítači, neváhajte a zacvičte si i s ňou. Inšpirovať sa môžete cvikmi vo videu, ktoré vám možno dajú zabrať, no o to predsa ide!

Prečo cvičiť s fitloptou?

Fitlopta je skvelý pomocník a jej používanie má viacero výhod. Mnohé výhody so sebou nesie napríklad sedenie na fitlopte namiesto klasickej stoličky. Kedže nemá operadlo a navyše je guľatá, pri takomto sedení viac zapájame rôzne svaly. Aby človek dokázal pri sedení na lopte udržať rovnováhu tela, do činnosti sa viac dávajú brušné i chrbtové svaly. Ich posilnenie pritom môže prispieť k uvoľneniu bolestí chrbta a pocitov stuhnutosti. Rovnako je podporené správne držanie tela. Dokonca má pohupovanie sa na lopte priaznivý vplyv aj na psychiku. Môže pomáhať potláčať nervozitu, nadmerný stres a nepokoj. Prospešné však môže byť nielen sedenie na fitlopte, ale aj cvičenie s fitloptou.

Možno vás prekvapí, koľko rôznorodých cvikov s fitloptou existuje. Poskladať sa z nich dá pokojne celý tréning, ktorý posilní svalstvo celého tela a okrem toho aj zlepší rovnováhu a stabilitu tela. Mnohé cviky s fitloptou ani zďaleka nie sú najjednoduchšie, no o to viac budete pri nich musieť zapojiť svoje svaly, aby ste na lopte udržali rovnováhu. Takéto cvičenie je skutočne účinné a pomôže pri budovaní celkovej sily. Ak máte doma fitloptu, neváhajte a zacvičte si s ňou podľa videa vyššie. A ak ešte fitloptu doma nemáte, možno je čas pouvažovať nad jej zaobstaraním. Ak s obľubou doma cvičíte, alebo dlhé hodiny sedíte pri práci či inej činnosti za počítačom, určite nájde využitie aj vo vašej domácnosti. 

Ďalšie tipy na domáce cvičenie:


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní