Máte tučné kolená? Vieme, ako zhodiť z tejto chúlostivej oblasti

Máte tučné kolená? Vieme, ako zhodiť z tejto chúlostivej oblasti

Nahromadený tuk v ktorejkoľvek časti tela zväčša nevyzerá esteticky a drvivá väčšina z nás by chcela tieto problematické partie zoštíhliť. Niektorí ľudia majú tuk nahromadený vskutku na netradičných partiách a majú napríklad tučné kolená. Akokoľvek zvláštne to znie, tučné kolená môžu byť dôsledkom rôznych vecí, a to napríklad starnutia, extrémne rýchleho schudnutia, zranenia, ale i sedavého spôsobu života bez dostatočného množstva pohybu. Zbaviť sa tuku na kolenách pravdepodobne nebude jednoduché, no nie je to ani nemožné. Bude to však chcieť čas.

Nejde len o vzhľad

Odborníci upozorňujú, že v prípade tučných kolien naozaj nejde len o vzhľad, ale i o celkové zdravie dolných končatín. Kolená s nadmerným množstvom nahromadeného tuku môžu pobolievať a ich precvičením a posilnením len získate. Pred tým, ako sa do odporučených cvičení pustíte, nezabúdajte hlavne na bezpečnosť. Kolená sú veľmi chúlostivé a náchylné na poranenie. Preto si na konkrétnu športovú aktivitu vždy vyberte vhodnú obuv. Pri ohýbaní kolien im nikdy nedovoľte, aby išli ďalej ako vaše palce na nohách a silové cvičenia striedajte s kardio cvičeniami. Pri každej bolesti kolena sa zastavte a dajte si pauzu, hoci aj na deň či dva.

Inšpiruj sa: Cviky s fitloptou: Zopár cvikov a tvoj sen o dokonalej postave sa naplní

drepy na tučné kolená

Zdroj: Shutterstock®

Ako precvičiť kolená?

Poďme sa pozrieť na to, ktoré cvičenia a cviky vám môžu pomôcť odtučniť kolená a zároveň zlepšiť celkovú zdatnosť vášho pohybového aparátu.

  • Beh, chôdza alebo rýchla chôdza (podľa toho, čo preferujete) sú skvelé spôsoby, ako zhodiť tuk z celého tela, teda aj z kolien. Beh by mal, samozrejme, pomôcť najrýchlejšie, no ak behať nevládzete, zvoľte rýchlu chôdzu alebo pravidelné prechádzky. Pred behom nikdy nezabudnite na strečing.
  • Bicyklovanie je skvelý šport na spevnenie dolných končatín. Keďže súčasťou nôh sú aj kolená, len smelo do toho. Bicykel je skvelou alternatívou behania v prípade, ak máte problémy s kĺbmi či bolesťou kolien.
  • Skoky cez švihadlo sú tiež efektívny spôsob, ako posilniť nohy a schudnúť z kolien. Nezabúdajte, že pri skokoch cez švihadlo treba dbať na techniku, nie na rýchlosť. Skáčte s mierne pokrčenými kolenami, aby ste si nepoškodili kĺby.

Z tradičných cvikov založených na práci s vlastnou váhou vyskúšajte na posilnenie nôh a schudnutie z kolien výpady či drepy.

Odporúčame: Čo nesplachovať do záchoda? Ušetri si problém a výdaje na inštalatéra


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní