Domáci kruhový tréning zostavený trénerkou

Domáci kruhový tréning zostavený trénerkou
  • 17.10.2020
  • Radka Vargová

Dávate si aj vy otázku ako cvičiť, keď vám zatvorili obľúbené fitness centrum? Nemusíte vešať hlavu. Na svojej postave môžte pokojne makať aj z obývačky. Fitness trénerka Lucia Pintová nám dala zopár tipov na kruhový tréning, ktorý hravo zvládnete aj doma. Najdôležitejšie je začať a neprestať. Samozrejme pre ženy je jednoduchšie zacvičiť si doma ako pre mužov, ktorí potrebujú ťažké váhy. Takže žiadne výhovorky, pustite sa do toho!

Účinné cviky na doma

"Na internete je mnoho videí s cvičením, no ani to ľudí často nepresvedčí, aby si zacvičili sami doma. Veľa fitness trénerov sa preto rozhodlo trénovať s klientmi online. Toto je aj môj prípad, keďže mám športový klub, kde trénujem deti a už počas prvej vlny pandémie som bola nútená prejsť na online tréningy. Zrazu mi napísali mamičky detí, že či by som aj s nimi netrénovala online. Tréningy si pochvaľujú a aj počas normálneho fungovania stále trénujeme online. Online tréningy sú super pre mamičky a ženy, ktoré naozaj nestíhajú chodiť cvičiť na skupinové tréningy. Pre väčšinu ľudí je tréning odreagovanie, vypnutie hlavy a preto som si pre vás pripravila tip na domáci kruhový tréning, aby ste to doma zvládli," prezrádza Lucia.

Samozrejme, ako prvé je dôležité zahriatie a stretching: beh na mieste – striedať vysoké kolená so zakopávaním, stretching – ponaťahovanie celého tela, aby sme sa pri cvičení nezranili. To odporúča Lucia pre štart vášho tréningu. Následne môžete k tomu pridať týchto 5 cvikov, ktoré pre vás vybrala.

Pozri tiež: 15 minút a séria cvikov na brucho: Vďaka ním bude aj to vaše dokonalé

cvik HVIEZDA

Zdroj: L. Pintová

1.Cvik: HVIEZDA

Skáčeme nohami od seba k sebe a pracujeme s rukami. Keď máme nohy od seba, ruky sú nad hlavou a keď spojíme nohy, tak ruky sú pri tele.

ako robiť brušáky

Zdroj: L. Pintová

2. Cvik: BRUŠÁKY

Ležíme na chrbte, ruky máme za hlavou a dvíhame do vzduchu iba lopatky, kríže ostávajú na zemi a hlava smeruje do stropu (držíme ju stále v predĺžení tela).

ako robiť drepy

Zdroj: L. Pintová

3. Cvik: DREPY

Dávame si pozor na to, keď ideme smerom nadol, aby sme kolenami nepresiahli špičky a nezaťažovali tým kolená, ide nám o posilnenie stehien a zadku.

cvik so závažím

Zdroj: L. Pintová

4. Cvik: UPAŽOVANIE SO ZÁVAŽÍM

V stoji máme chodidlá na úrovni bedier, podsadíme panvu, stiahneme brucho, ramená ťaháme dozadu. V rukách držíme 1 kg jednoručky (alebo si vieme pomôcť aj s pol litrovými fľašami) a upažíme ruky. Idem len do 90° uhla a vrátim ruky späť k telu.

cvik MAČKA

Zdroj: L. Pintová

5. Cvik: MAČKA

Dáme sa do pozície mačky, dlane máme na úrovni ramien, kolená na úrovni bedrových kĺbov a jednu nohu zdvihneme, pokrčíme ju a pomaličky kmitáme smerom nahor.

TIP: Kto chce, môže si urobiť série na počet opakovaní alebo na čas. Ak chcete ísť podľa počtu, na začiatok si skúste dať 4 série po 10 opakovaní z každého cviku, ak to bez problémov zvládnete, tak si navýšte počet opakovaní. Ak pôjdete na čas, tak si môžete určiť svoje tempo, napr. 30 sekúnd cvičíte a 10 sekúnd pauza, alebo 45 sekúnd cvičíte a 15 sekúnd pauza. Samozrejme, po každej sérií si urobte prestávku na vydýchanie a napitie sa. V prípade záujmu o viac informácií ma môžete kontaktovať na pintova@royalaerobic.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní