5 dôvodov, prečo jesť para orechy: Je úžasné, aká sila sa v nich skrýva!

5 dôvodov, prečo jesť para orechy: Je úžasné, aká sila sa v nich skrýva!

Nedá sa pochybovať o tom, že rozličné druhy orechov sú vítanou súčasťou každého zdravého jedálnička. Majú množstvo vitamínov, zdravých tukov aj cenných minerálov, vďaka čomu dokážu pozitívne ovplyvňovať naše zdravie aj krásu. No prečo sa pravidelne oplatí jesť práve para orechy? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Poznáte para orechy?

Para orechy sa získavajú z vysokého vždyzeleného stromu s názvom juvia štíhla, ktorý pochádza z Južnej Ameriky, a to hlavne z oblasti Brazílie. Reč je o dlhovekých stromoch, ktoré obľubujú teplé a vlhké prostredie. Ich plodom je veľmi tvrdá tobolka s priemerom okolo 15 centimetrov. Vzhľadom pripomína kokosový orech. V týchto tobolkách sa ukrývajú semená obalené v škrupine. Tieto semená sú známe nielen ako para orechy, ale i brazílske orechy. Získavajú sa najmä z opadaných toboliek, do ktorých je pomerne náročné sa dostať. Sú plné cenných látok a naše zdravie dokážu ovplyvniť hneď v niekoľkých smeroch.

Pozri aj: Ako žiť zdravšie? Vyskúšajte tieto rýchle nízkosacharidové recepty

- Galéria
1 z 5

1. Sú bohaté na selén

Para orechy sú v prvom rade známe svojím vysokým obsahom selénu. Už v 100 gramoch týchto chutných orieškov sa nachádza oveľa viac spomínaného minerálu, ako ho za jeden deň vôbec potrebujeme. Na doplnenie si dennej odporúčanej dávky selénu vám stačí zopár kúskov para orechov. Selén je nevyhnutný pre našu obranyschopnosť, dobrý stav vlasov a má protizápalové vlastnosti. Okrem toho sú para orechy zdrojom mangánu, horčíka, draslíka či zinku.

Zdroj: Shutterstock


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní