Aké sú účinky infralampy? Pomôže pri týchto zdravotných problémoch!

Aké sú účinky infralampy? Pomôže pri týchto zdravotných problémoch!

Vedeli ste o tom, že infračervené svetlo, ktoré predstavuje časť spektra žiarenia, ktoré sa šíri zo slnka, dokáže preniknúť až 10 milimetrov pod pokožku? Toto svetlo je okom neviditeľné, no jeho pôsobenie dokáže človek pociťovať vo forme tepla prenikajúceho práve do pokožky. Infračervené svetlo je dnes využívané ako zdroj tepla do sáun či ohrievačov, no taktiež na liečebné účely. Pri ožarovaní miest na tele týmto svetlom, ktoré je rovnako súčasťou takzvaných infralámp, dochádza k fyziologickým reakciám pokožky. V nasledujúcom článku vám prezradíme, aké sú účinky infralampy a pri ktorých zdravotných problémoch vám pomôže!

Liečba pomocou infračerveného svetla?

Infralampa je prístroj vyžarujúci infračervené lúče, ktoré majú vlnovú dĺžku približne 780 až 1400 nanometrov. Využíva sa na liečebné účely a celý prístroj je založený práve na princípe liečby svetlom. Infračervené lúče sú schopné prenikať aj do hlbších vrstiev pokožky, pričom tieto miesta účinne prehrievajú. Následne sa vďaka tomu rozširujú cievy, čím sa i zvyšuje prietok krvi a zlepšuje celkové prekrvenie organizmu.

To má vplyv aj na látkovú premenu. Dochádza k zrýchleniu metabolizmu a odstraňovaniu škodlivín v bunkách. Infračervené svetlo pozitívne ovplyvňuje rast nových buniek aj syntézu DNA. Dokonca zvyšuje elasticitu kolagénových vlákien a spomaľuje procesy starnutia pokožky.

Odporúčame: Ako pomôcť včelám prežiť? Aj vy pre ne môžete urobiť týchto 5 vecí!

kedy používať infralampu

Zdroj: Shutterstock®

Pri ktorých zdravotných problémoch použiť infralampu?

Infralampa je skutočne vítanou súčasťou domácej lekárničky. Dokáže si totiž poradiť nielen so zdravotnými, ale napríklad aj kozmetickými a estetickými problémami. Tento prístroj najskôr blahodarne pôsobí na celú pohybovú sústavu človeka. Zabojuje proti bolestiam kĺbov či chrbtových svalov aj svalovým kŕčom. Infralampa je veľmi nápomocná pri rekonvalescencii, a to najmä po športových úrazoch či poraneniach svalov, šliach i kostí. Infračervené svetlo tiež môže zlepšiť stav pacientov, ktorých trápi reumatizmus, artritída či dna. Taktiež sa jeho účinky oplatí vyskúšať pri problémoch s ischiasom.

Rovnako blahodarne vplýva na pokožku tela. Podporuje hojenie rán či kožných ochorení. Ak vás trápi znečistená pleť, skúste pravidelne používať infralampu. Svetlo pokožku tváre prekrví a otvorí póry, vďaka čomu je možné pleť následne oveľa dôkladnejšie vyčistiť. Infralampu je tiež možné použiť pri problémoch krčného či nosného charakteru, napríklad pri zápale dutín, nádche, no pokojne i astme. O vhodnosti použitia infralampy pri konkrétnom zdravotnom probléme či ochorení sa bez váhania môžete poradiť i s vaším lekárom.

použitie infralampy

Zdroj: Shutterstock®

Na čo myslieť pri jej používaní?

Po infralampách sa môžete poobzerať na internete aj v predajniach s elektronikou či zdravotnými pomôckami. Ich cena sa pohybuje už od 15 až 20 eur, čo sú prístroje zvyčajne úplne postačujúce na domáce použitie. Pred prvým použitím je pritom vhodné preštudovať si príbalový letáčik produktu a riadiť sa pokynmi, ktoré sú v ňom uvedené. Liečba svetlom nie je časovo náročná, no v prípade zdravotných ťažkostí je ju potrebné opakovať, a to napríklad 1 až 2 razy denne. Infralampu však stačí používať iba zopár minút.

Zvyčajne sa ňou nahrievajú postihnuté miesta po dobu asi 5 až 10 minút. Používať lampu dlhšie ako 12 minút sa neodporúča. Prístroj zapnite a svetlo, ktoré vychádza zo žiarovky, nasmerujte na požadovanú oblasť, napríklad kríže, kĺby na rukách či nohách alebo pokožku na inej časti tela. Pri nahrievaní tváre majte oči vždy zatvorené! Zdroj svetla by mal byť od tela vzdialený aspoň 40 centimetrov, v prípade potreby i viac. Ak však pri použití infralampy spozorujete na pokožke nežiaduci reakciu, vypnite ju a jej ďalšie použitie prekonzultujte s lekárom.  

Pozri aj: Spoznajte účinky nálevu z kyslých uhoriek. Odstráni až 5 zdravotných problémov!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní