Ako zlepšiť stav celulitídy? Vďaka tomuto získate krajšiu pokožku!

Ako zlepšiť stav celulitídy? Vďaka tomuto získate krajšiu pokožku!

Menšia čí výraznejšia celulitída je problémom mnohých žien i mužov, i keď práve ženy si z nej spravidla robia väčšie starosti. Veľké množstvo žien berie celulitídu hlavne ako veľký kozmetický problém, ktorý môže pokojne aj uškodiť sebavedomiu. Čo sa teda dá s ňou robiť? Dnes nájdeme v obchodoch najrozličnejšie produkty na boj s nevzhľadnými priehlbinami a nerovnosťami na pokožke, no ich účinky sú často otázne. Okrem toho je možné podstúpiť aj najrôznejšie procedúry, ktoré dokážu vzhľad kože často zlepšiť, no rovnako stoja zvyčajne nemalé peniaze. Ide to však aj inak. Základom prevencie či miernenia príznakov pomarančovej kože sú v prvom rade rozličné režimové opatrenia, ktoré môže dodržiavať úplne každý. Zlepšenie vzhľadu pokožky môžu zabezpečiť najmä zmeny v životnom štýle. Čo všetko môže prispieť k zmierneniu celulitídy?

Pravidelný pohyb

Rizikovým faktorom celulitídy, ktorý zároveň prispieva aj k zhoršeniu jej stavu, je v prvom rade nedostatok pohybu. Nedostatočná fyzická aktivita a sedavý spôsob života prispievajú k ukladaniu tukov, ochabnutiu svalov aj zhoršovaniu prekrvenia a cirkulácie lymfy. Ak chcete skutočne zlepšiť vzhľad celulitídy a poriadne s ňou zabojovať, bez pohybu to nepôjde. Je mnoho spôsobov, ako zaradiť do života viac pohybu. Výťah nahraďte schodmi, autobus zase bicyklom. Pravidelne si zabehajte, skúste plávať či korčuľovať sa. Môžete skúsiť domáce cvičenie podľa videí na internete, zamerajte sa na posilnenie nôh a zadku. Dostatočný pohyb a cvičenie môže prispieť aj k zhodeniu prebytočných kilogramov, čo v mnohých prípadoch rovnako napomáha zlepšiť vzhľad celulitídy.

Odporúčame: Správny pitný režim počas leta: Čo by sme mali vedieť a dodržiavať?

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Zdravá strava

S pohybom ide ruka v ruke zdravá strava. Aj naše stravovacie návyky môžu výrazne prispievať k rozvoju a zhoršovaniu stavu celulitídy. Negatívny vplyv má hlavne strava plná mastných jedál a nezdravých tukov, bieleho pečiva, spracovaných potravín a jedál s vysokým obsahom cukrov. Pre zdravie celého tela, aj zdravú a peknú pokožku, je nevyhnutná vyvážená strava s dostatočným obsahom všetkých živín, minerálov a vitamínov. Jedálniček by mal obsahovať hlavne dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Pri správnom stravovaní bude dobre fungovať aj náš metabolizmus, telo sa bude ľahko detoxikovať a zbavovať všetkých škodlivín. V jedálničku je vítané bobuľové ovocie, ananás, paradajky, grepy, ryby i rôzne olejnaté semienka. Pomôžu poriadne vyživiť pokožku a podporiť jej krásu a dobrý stav.

Odstránenie prebytočnej vody z tela

Celulitída neraz súvisí aj s nadmerným zadržiavaním vody v organizme. Zavodnenie organizmu okrem toho spôsobuje aj priberanie na váhe, nadmerné potenie či rôzne opuchy dolných aj horných končatín. Pre zlepšenie stavu celulitídy aj elimináciu ostatných spomínaných ťažkostí je vhodné podporiť odstránenie prebytočnej vody z tela. V tomto smere je nevyhnutné v prvom rade dodržiavať dostatočný pitný režim. Aj nedostatočná hydratácia zvnútra totiž môže viesť k zadržiavaniu tekutín v tele. Okrem toho je vhodné jedálniček obohatiť o rôzne diuretické, a teda močopudné potraviny, ako je napríklad koreňová zelenina, uhorky, paradajky či špargľa. Veľmi dobre funguje pri odvodňovaní aj dostatok pohybu či obmedzenie solenia. Skvelým pomocníkom sú aj rozličné bylinky na odvodnenie.

masáže pri celulitíde

Zdroj: Shutterstock®

Domáce masáže a peelingy

V boji proti celulitíde je najdôležitejší dostatok pohybu v kombinácii so zdravou stravou, no k zlepšeniu stavu pomarančovej kože môže výrazne prispieť aj vhodná starostlivosť o pokožku. V tomto smere sú skvelými pomocníkmi napríklad pravidelné masáže či peelingy. Nečakajte zázraky hneď, no pri pravidelnej starostlivosť sa výsledky skrátka dostavia. Peeling výborne pomáha zmierňovať prejavy celulitídy, zbavuje pokožku odumretých buniek a zlepšuje jej celkové prekrvenie. Pokojne si môžete doma pripraviť nejaký domáci peeling, na internete nájdete mnoho receptov. Pri problémoch s celulitídou sa často odporúča napríklad kávový peeling. Poriadne prekrvenie postihnutej oblasti zabezpečia aj pravidelné masáže. Doprajte si klasickú masáž s nejakými olejmi alebo vyskúšajte rozličné kefy či iné masážne pomôcky. Opäť však pripomíname, že viditeľné výsledky sa dostavia jedine pri pravidelnej starostlivosti.

Prírodné oleje

Pri starostlivosti o pokožku postihnutú celulitídou aj kožu celého tela či pleť sú skvelým pomocníkom rozličné oleje. V obchodoch nájdeme množstvo krémov a gélov na odstránenie celulitídy, ale prečo nevyužiť práve silu prírody? Prírodné rastlinné oleje, ktoré sú kvalitné a za studena lisované, sú plné cenných látok a našej pokožke doprajú tu najlepšiu starostlivosť. Veľmi účinný je v tomto smere kávový olej, ktorý je často prísadou v rôznych anticelulitídových a zoštíhľujúcich prípravkoch. Zlepšiť stav pokožky s celulitídou napomáha aj brezový olej. O pokožku tela sa ukážkovo stará arganový alebo mandľový olej. Rastlinnými olejmi môžete nahradiť klasické telové mlieko alebo ich môžete rovnako využiť pri spomínaných domácich masážach.

Odporúčame: TOP spôsoby, ako použiť levanduľu: Skúsite čaj či domáci voňavý olej?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní