Dioptrické okuliare a šport: Nevzdávajte sa aktivít, vzdajte sa okuliarov!

Dioptrické okuliare a šport: Nevzdávajte sa aktivít, vzdajte sa okuliarov!

Nosenie okuliarov je pre mnohých z nás bežná súčasť života. Častokrát ani len neuvažujeme o ich odkladaní pred športovaním. Šport a okuliare nie je zakázaná kombinácia, ale je ich nosenie bezpečné? Prečítajte si náš článok.

Pozrite aj: TOP bylinky na stres či úzkosť: Ktoré rýchlo upokoja našu myseľ?

šport a okuliare

Zdroj: Shutterstock®

Nevzdávajte sa aktivity kvôli okuliarom

Šport je vaša obľúbená odpočinková aktivita, na ktorú sa vždy tešíte. Alebo je šport vaším životom a venujete sa mu naplno a aktívne. V oboch prípadoch sa môžete stretnúť so situáciou, kedy sú okuliare na príťaž. Či už z funkčných alebo z bezpečnostných dôvodov. Pri kontaktných športoch majú okuliare veľa príležitostí na to, aby vám spadli z tváre a znemožnili vám dosahovať výborné výsledky, alebo nedajbože spôsobili zranenie. Ak si radi užívate kontaktný šport ako futbal či hokej, mali by ste nájsť iné riešenie, ako zlepšiť svoj zrak. 

Existujú napríklad športové okuliare na predpis. Ich výber musí zohľadňovať mnohé aspekty, ktoré pri športovaní potrebujete. Či už ochrana vášho zraku, výborné videnie do všetkých vzdialeností či nemenej dôležitý komfort pri ich nosení. Športové okuliare majú aj nevýhodu. Väčšinou sú veľmi drahé a pri športe je veľká šanca, že sa vám skôr či neskôr poškodia. Počítať preto treba s relatívne častou výmenou.

Ďalšou možnosťou sú kontaktné šošovky. Bezrámová korekcia zraku vám dovolí nasadiť iné okuliare, napríklad plavecké alebo slnečné. Šošovkám sa tiež počas športovania nemôže nič stať. Čo sa však môže stať je, že sa vám do oka dostane nečistota alebo prach z prostredia, v ktorom cvičíte. Oči vás razom začínajú štípať, rezať a páliť a jediná prvá pomoc je vybrať si ich. Ruku na srdce, kto si uprostred športového výkonu pôjde umývať ruky a opatrne si ich vyberať z očí?

Zo šošoviek sa dokonca stáva dlhodobo dobrý sluha, ale zlý pán. Šošovky si vyžadujú oveľa väčšiu disciplínu pri používaní a hygiene. Nesprávnym zaobchádzaním so šošovkami si môžete spôsobiť infekciu, alergické reakcie či poškodenie oka alebo dokonca zápal rohovky ktorý končí vytvorením trvalej jazvy. Tá dokonca môže znížiť zrakovú ostrosť. Oči na tieto nepríjemnosti reagujú začervenaním, bolesťou, svetloplachosťou a rezaním s pocitom cudzieho telesa. 

laserová korekcia zraku

Zdroj: Shutterstock®

Riešením je korekcia zraku laserovou operáciou

Všetky problémy s okuliarmi, či časovo a hygienicky náročnými šošovkami vám môže vyriešiť rýchla a bezbolestná laserová operácia očí. Tá bude trvalá a ďalej finančne nenáročná. Laserovou korekciou Relex Smile si rýchlo zvyknete na život bez okuliarov a športovanie bude pre vás opäť bezstarostným relaxom. Obráťte sa na nás. Na očnej klinike Oftum v Košiciach máme už 5 rokov skúsenosti s najmodernejšou technológiou na svete – ReLEx Smile. Radi Vám poradíme s najvhodnejšou korekciou pre vaše oči.

Neprehliadnite: Normálna teplota ľudského tela sa zmenila! Aká je jej hodnota?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní