Udržiavate si nohy v teple? Práve tam naša imunita prehráva celú zimu

Udržiavate si nohy v teple? Práve tam naša imunita prehráva celú zimu

Bojujete počas zimy so studenými nohami? Ďalej už chodiť nemusíte. V tomto článku vám predstavíme praktické rady a tipy, vďaka ktorým udržíte vaše nohy v teple a budete sa cítiť lepšie.

Udržanie nôh v teple je prvým krokom k tomu, aby ste zostali zdraví. Teplejšie nohy totiž otvárajú cievy a umožňujú lepší prietok krvi. Vďaka tomu sa teplo presúva do všetkých častí tela, čím sa zvyšuje vaša energia a podporí sa imunitný systém. Ako však docieliť, aby vám počas chladných mesiacov nebola na nohy zima?

Pozri aj: Prečo pridať sušené figy do jedálnička? Ich benefity pre telo vás prekvapia

Vhodné topánky

Na kúpe kvalitných zimných topánok naozaj nešetrite. Či už ide o pánske zimné topánky alebo dámske snehule, správna obuv na zimu by mala mať hrubú podrážku a poskytovať nepremokavosť so zateplenosťou. Taktiež nezabúdajte ani na jej pravidelnú kontrolu. Malá dierka alebo trhlina môže byť príčinou, prečo sa vám do topánky dostane voda, preto by ste ju mali čo najskôr opraviť.

Dôležitosť ponožiek

Správna obuv bez kvalitných ponožiek vám nebude plnohodnotne slúžiť. Na udržanie nôh v teple a suchu je potrebné, aby ste nosili priedušné ponožky, ktoré odstraňujú vlhkosť. Ich hrúbka by mala byť tenká až stredná. Okrem priedušnosti myslite aj na materiál, z ktorého sú ponožky vyrobené. Určite tak nenoste bavlnené ponožky, kvôli ktorým budú vaše nohy chladnejšie a v niektorých prípadoch môžu spôsobiť omrzliny prstov.

Bavlnené ponožky nemajú takmer žiadnu izolačnú hodnotu a zadržiavajú vlhkosť. Preto si miesto nich vyberte ponožky vyrobené z vlny. Ide o jeden z najhrejivejších materiálov, pričom odpudzuje a absorbuje vodu.

Neprehliadni: CBD olej – aké má účinky a ako ho užívať zvnútra i zvonka?

Teplé vložky

Pokiaľ sú vaše nohy studené aj po tom, čo ste si vybrali kvalitnú obuv a ponožky, skúste vlnené vložky. Pridanie extra vrstvy do topánok vám poskytne väčšie pohodlie a zníži nepríjemný zápach. Tieto termovložky fungujú tak, že izolujú vaše nohy od chladu a zachytávajú teplo vo vnútri topánok. Kvalitná vložka okrem toho podporí vašu klenbu a poskytuje lepšie prispôsobenie obuvi.

Pomôžu aj papuče

V prípade, že vám je na nohy zima aj doma, skúste s vlnenými ponožkami nosiť aj teplé papuče. Ich podšívka by mala byť vyrobená z vlny alebo kvalitnej kožušiny. Teplo z vlnených papúč vám nielenže pomôže zahriať sa, ale poskytne aj upokojujúci pocit. Zahrievanie nôh môže zmierniť príznaky upchatého nosa a dokonca aj bolesti hlavy či migrény. Papuče sú teda jedným z najlepších spôsobov, ako udržať svoje nohy v teple.

Dúfame, že vám naše tipy pomohli a vy tak strávite zimné mesiace v teple a pohodlí.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní