Behania sa nemusíte vzdať ani na letnej dovolenke

Behania sa nemusíte vzdať ani na letnej dovolenke

  • Zdieľaj:
 • 0

Beh je po chôdzi najprirodzenejším pohybom človeka. Nie nadarmo ho obľubuje tak veľa ľudí. Bežcov na amatérskej či profesionálnej úrovni je veľa, a preto nie je pochýb o tom, že sa svojmu obľúbenému športu budú venovať aj v lete. Ak patríte k tým, ktorí s behom ešte len začínajú alebo sa stále považujú za začiatočníkov, dnešný článok je určený pre vás.

Ak beháme už niekoľko týždňov alebo mesiacov, je pravdepodobné, že máme svoje obľúbené cestičky a miesta, kde chodíme behať. Dovolenka by nemala byť prekážkou pri vašich pravidelných behoch. Beh v novom prostredí môže byť skutočne obohacujúci, spoznáte nové miesta a možno aj zažijete nové dobrodružstvá.

Ak sa chystáte behať na novom mieste, bežecký batoh bude vašim skvelým pomocníkom. Prečo?

DOVOLENKA V HORÁCH

Ľudia sa delia do dvoch skupín. V prvej sú ľudia, ktorí by celé leto najradšej strávili na horách a druhí sú najšťastnejší, keď dovolenku trávia pri mori. Či už trávite dovolenku v Tatrách alebo v Chorvátsku, určite si choďte zabehať a nevzdávajte sa vášho hobby ani na dovolenke.

Ak ste na horách, bežecké batohy nevyužijete len na samotné behanie, ale viete ich využiť aj na dlhšie prechádzky či kratšie túry, nakoľko sa vám do nich zmestí všetko potrebné.

Chystáte sa na večerný či ranný beh? Fľaša s vodou je úplnou samozrejmosťou. Tým, že ste v horách, je možné, že na niektorých miestach bude pocitovo chladnejšie. Môžete si do ruksaku preto pribaliť aj tenkú vetrovku, ktorá vám nezaberie veľa miesta a zmestí sa do batohu.

Pri dlhšom behu si nezabudnite do batohu zbaliť aj nejaké tyčinky, poprípade ovocie.

behanie na dovolenke

Zdroj: Shutterstock

DOVOLENKA PRI MORI

Beh pri morskom pobreží má svoje čaro. To potvrdí každý, kto si bol pri mori zabehať. Odporúčame ísť behať skoro ráno alebo večer po západe slnka, nakoľko počas dňa môže byť slnko veľmi nebezpečné.

Nezabudnite si do bežeckého batohu zbaliť aj dve fľaše s vodou, opaľovací krém a najmä vhodnú pokrývku hlavy.

Bežecký batoh rovnako využijete, ak si chcete vziať na pláž viacej vecí. Vybrať si ho môžete v známom internetovom obchode Sportrysy.


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Ako vytvoriť luxusnú kuchyňu pri nízkom rozpočte? Stavte na tieto dekorácie!
DOM A ZÁHRADA

Ako vytvoriť luxusnú kuchyňu pri nízkom rozpočte? Stavte na tieto dekorácie!

 • 0
 • 17.01.2023
Trvácna strecha na dlhé roky
DOM A ZÁHRADA

Trvácna strecha na dlhé roky

 • 0
 • 10.01.2023
Zelenec je nenáročný a ešte aj prečistí ovzdušie. Ako ho pestovať?
DOM A ZÁHRADA

Zelenec je nenáročný a ešte aj prečistí ovzdušie. Ako ho pestovať?

 • 0
 • 02.02.2023