TOP bylinky na pálenie záhy: Zbavte sa otravného problému ihneď!

TOP bylinky na pálenie záhy: Zbavte sa otravného problému ihneď!

Pálenie záhy predstavuje veľmi nepríjemný zdravotný problém, ktorý trápi mnohých ľudí. Jeho príčiny môžu byť rôzne. Pálenie záhy často súvisí napríklad i so zlou životosprávou. Viac ohrození sú jedinci s nadváhou, fajčiari či tehotné ženy. K tomuto otravnému zdravotnému problému môže ľahko dopomôcť i stres či niektoré lieky, ktoré postihnutý pravidelne užíva. Existuje množstvo známych spôsobov, ako sa zbaviť pálenia záhy. Tradičným pomocníkom je sóda bikarbóna. Veľmi užitočné však môžu byť aj rozličné bylinky. Ktoré bylinky na pálenie záhy sú najúčinnejšie, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Ako pomôžu bylinky?

Okrem pálčivých pocitov v oblasti hrudi či v hrdle môžu postihnutého trápiť aj ďalšie ťažkosti, a to napríklad bolesť na hrudi, pocity plnosti, nepríjemná chuť v ústach i ďalšie zažívacie problémy. Práve bylinky sú skvelým pomocníkom pri liečbe mnohých neduhov a rovnako je to i v prípade pálenia záhy. Tie správne byliny dokážu zmierniť najmä nepríjemné prejavy tohto zdravotného problému, prípadne im aj predchádzať. Pitie rozličných bylinných čajov má priaznivý vplyv na vylučovanie žalúdočných štiav. Prinášajú úľavu žalúdočnému traktu. Veľmi účinné je dopriať si ich napríklad pred jedlom. A ktoré bylinky vám teda pomôžu?

Odporúčame: Viete, ako si udržať stabilnú váhu? Dodržujte týchto 5 zásad!

- Galéria
1 z 7

1. Rebríček obyčajný

Spoľahnúť sa v prvom rade môžete na známy rebríček obyčajný, ktorému sa ľudovo hovorí myší chvostík. Aj u nás je značne rozšírený a jeho liečivú vňať si počas jari aj leta môžete nazbierať do zásoby. Rebríčkový čaj je známy tým, že veľmi pomáha ženám v období menštruácie a rovnako prispieva k jej pravidelnosti. Okrem toho však pozitívne ovplyvňuje aj proces trávenia a látkovú premenu. Neváhajte si ho pri pálení záhy dopriať i trikrát denne. Pomôže aj pri problémoch so žlčníkom, pečeňou a žalúdkom. Dokonca eliminuje nadúvanie.

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní