Tipy, ako si užiť jeseň a načerpať energiu

Tipy, ako si užiť jeseň a načerpať energiu

Jesenné obdobie je pre mnohých tým najkrajším obdobím v roku. Príjemné babie leto, ktoré prichádza väčšinou začiatkom októbra, nás ešte dobije slnečnou energiou, príroda sa vymaľuje do úžasných farieb a pre pozorného sledovateľa má priam terapeutické účinky. No niektorých v tomto čase prepadnú pochmúrne nálady z krátkych dní, ranných hmiel, pridá sa  úbytok energie a dostanú takzvaný jesenný smútok.

Máme pre vás 4 tipy, ako si užiť jesenné dni a vylepšiť si náladu:

1. Prechádzky, turistika a výlety

Práve jeseň je tým najideálnejším obdobím na dlhé prechádzky a turistiku. Už sa netreba schovávať pred horúcim slnkom a v prírode je to teraz ako v rozprávke. Či už sa vyberiete na prechádzku mestským parkom, do lesa na huby alebo zorganizujete víkendovú turistiku v horách, majte oči a srdcia otvorené. Robte si prestávky a kochajte sa tým, čo vidíte okolo seba. Pobyt v prírode a na čerstvom jesennom vzduchu má liečivé účinky, načerpajte energiu a zhlboka dýchajte.

Odporúčame: Naše tipy na spoľahlivú domácu pedikúru

2. Čas svetielok a domáceho wellness

Dni sú už citeľne kratšie, stmieva sa oveľa skôr. Vezmite to z tej lepšej stránky, že máte viac času na seba. Dokončite si pracovné povinnosti a vráťte sa domov. Využite tmu na vytvorenie jedinečnej atmosféry. Vrátil sa čas sviečok, aromalámp,  mäkkých diek  a vankúšov. K tomu dobrá kniha, príjemná hudba a teplý aromatický čaj, čo viac si želať? Takáto atmosféra sa volá aj hygge – škandinávske umenie vytvoriť si pohodu a spokojnosť, pri ktorom záleží na maličkostiach.

3. Láska ide cez žalúdok

Po období ľahkých šalátov a čerstvej zeleniny prišiel čas pre skutočných gurmánov. Jeseň je obdobím zbierania plodov zo záhrad, teplých gaštanov, kapusty, husacinky a mladého vína. Z času na čas si každý z nás môže dopriať. Nie je nič lepšie na zahnanie zlej nálady, ako čas strávený s priateľmi alebo milovanou osobou pri úžasnom jedle.

4. Nezabudnite na podporu imunity

Kvalitný čas strávený s priateľmi alebo partnerom je na nezaplatenie a človek z takých chvíľ dokáže načerpať veľa síl. Naučte sa oddychovať a spomaliť. Jeseň je na to ideálne obdobie. Venujte pozornosť aj sami sebe, svojmu telu, ono sa vám odmení lepšou kondíciou a imunitou. Doplňte  vitamíny, častejšie si doprajte teplý kúpeľ alebo saunu s masážou. Je dokázané, že pri správnych hmatoch pri masáži sa do tele vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia. Relaxačnú masáž si viete dopriať aj doma – jemná masáž nôh a chodidiel alebo masáž chrbta od partnera.

Pre dokonalé uvoľnenie svalov vyskúšajte hrejivý  balzam s konopným olejom od tradičnej značky ALPA. Okrem konopného oleja obsahuje aj extrakty z rozmarínu a škoricovú silicu, vďaka čomu balzam krásne vonia a jemne pokožku zahreje. Ideálny pre toto obdobie.

Odporúčame: Pravidelne cvičíte s cieľom dosiahnuť lepšiu kondíciu? Máme pre vás dôležitú radu: Zaraďte do tréningu oddych a masáž

Alpa konopný balzam

Zdroj: Alpa

Náš tip: Masážny balzam s konopným olejom hrejivý

Tradičná značka masážnych produktov ALPA vám predstavuje obľúbený masážny balzam s konopným olejom vo verzii s hrejivým efektom. Je určený pre masáž boľavých kĺbov, svalov a chrbta po zvýšenej fyzickej námahe. Počas jesenných dní je veľmi príjemný hrejivý efekt, o ktorý sa starajú extrakty zo zázvoru, gáfru, rozmarínová a škoricová silica. Je účinný pri uvoľnení stuhnutých partií chrbta, ramien a trapéz.

Kúpite v drogérii Teta, 101 Drogérii a v každej dobrej lekárni www.alpa.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní