15-minútový tanečný tréning: Spaľujte kalórie zábavnou cestou!

15-minútový tanečný tréning: Spaľujte kalórie zábavnou cestou!

Rozhodli ste sa zhodiť prebytočné kilogramy alebo len skrátka trochu skrášliť svoju postavu? Možno ste si tento cieľ zadali ako svoje novoročné predsavzatie a možno ste len prednedávnom zatúžili po zmene. Na tú správnu zmeniť je predsa čas kedykoľvek. Najlepší spôsob, ako začať s chudnutím, je v prvom rade úprava jedálnička. Zdravá strava je prvým krokom k úspechu, a to nie len k strate kíl, ale predovšetkým k zdravému telu. Pod pojmom zdravé stravovanie by sme si pritom nemali predstavovať len konzumáciu zeleninových šalátov. Naša strava musí byť vyvážená. Musí nám poskytnúť bielkoviny, zložené sacharidy aj zdravé tuky.

To nám zelenina ani ovocie v dostatočnom množstve doplniť nevedia, naopak sú pre nás zdrojom vlákniny, vitamínov a minerálov. Okrem zeleniny a ovocia tak potrebujeme konzumovať napríklad aj strukoviny, celozrnné potraviny, ryby, vajíčka či orechy. Druhým krokom v rámci zhadzovania kíl by však mal byť aj dostatok pohybu. Ten však pre mnohých predstavuje problém. Nájdu sa totižto takí, ktorých cvičenie veľmi nebaví. Pohyb však nie je len o zdvíhaní činiek, môže byť aj o prechádzkach či dokonca tanci. Je skrátka potrebné nájsť si spôsob, ako svojmu telu dopriať pohyb s radosťou a nie nechuťou. Napríklad spomínaný tanec je pre mnohých len zábavkou, no verte, že pri ňom dokážete precvičiť telo a spáliť kalórie. Neveríte?

Pozri aj: Čím zahnať chuť na jedlo pred spánkom? Tieto jedlá sú istota!

Spaľovať kalórie tancovaním?

Ak cvičenie nie je úplne vašou vášňou, prípadne s ním nemáte problém, no chcete trochu obmeniť obvyklý tréning, neváhajte a vyskúšajte práve tréning inšpirovaný tancom. Takýto tréning rozprúdi krvný obeh, zároveň nepredstavuje pre telo extrémnu záťaž, no verte, že sa pri ňom rovnako zapotíte aj spálite ohromné množstvo kalórií. Takýto tanečný tréning má však aj mnohé ďalšie výhody. Pustite si k nemu obľúbenú hudbu a razom sa pre vás toto cvičenie stane zábavou a prinesie vám radosť. 

Tanec zároveň napomáha zlepšovať koordináciu celého tela. Tanečný tréning vám tiež pomôže so stresom a napätím v tele. Na jednu stranu je v tomto smere nápomocné samotné cvičenie, pri ktorom sa vyplavujú endorfíny, prezývané aj hormóny šťastia, no rovnako vás stresu pomôže zbaviť samotná hudba. Vplyv hudby je nielen na psychiku človeka skutočne úžasný. Ak si chcete zatancovať v pohodlí domova a spáliť kalórie, vyskúšať môžete aj tanečný tréning z videa vyššie. Vaše telo tam rozprúdia piesne od Beyoncé, Rihanny či Pussycat Dolls.

A ak obľubujete trochu staršiu hudbu, konkrétne tanečné rytmy z 90. rokov, neváhajte a pustite si tanečný tréning z druhého videa vyššie. V ňom sa môžete tešiť na piesne od Britney Spears či legendárnych a nesmrteľných skupín Backstreet Boys a Spice Girls. I vďaka tomuto tréningu si precvičíte telo od hlavy po päty a nepochybne si aj zlepšíte náladu. Ide do toho?

Odporúčame: Modelka Denisa Dvořáková a jej mrazivá záľuba: Vyskúšajte to aj vy!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní